tarihçe05
Tarihçemiz...

ALCAS Aluminium Profile Systems, 2004 yılında Alcas Metal Sanayi A.Ş.’nin bünyesinde Çorlu Tekirdağ’da 42.000 m² arazi üzerinde 31.000 m² kapalı alana kurulmuştur. 2004 yılında 1800 ton’luk tek ekstruzyon pres ile başladığı üretim hattını, daha sonra 1.540 ton’luk ve 2.750 ton’luk ekstruzyon presler ile kapasitesini genişletmiştir. Bu büyüme ile yıllık 22.000 ton  profil üretimini yapabilmektedir.

  İlk kuruluş yıllarında ekstrüzyon presler ile beraber kurulan Eloksal tesisi yıllık 11.000 ton profile eloksal yapma kapasitesine sahiptir.  2012 yılında kurulan Elektrostatik boya hattımız, 2017 yılında yapılan revizyon ile, çift boya kabinine ve 36 mt fırın uzunluğuna çıkartılmıştır.

   2006 yılında ise kalıp ihtiyacını gidermek için gelişmiş CNC makina ve ekipmanlar alınarak, Kalıphane kurulumu ve devreye alınması gerçekleştirilmiştir. Alüminyum profil sistemlerimizin tüm kalıpları, fabrikamız bünyesindeki kalıphanemizde üretilmektedir.

    2010 yılında ise gelen mekanik işleme talepleri üzerine kesme, delme, bükme, çapak alma, barkodlama gibi işlemlerin yapılabildiği makina parkı kurulmuştur.

   Firmamız profil üretiminden önce kurduğu Ar-Ge ekibi sayesinde 2000 yılından beri mimari ürünleri tasarlamaktadır. Bugüne kadar yine teknik ekibimiz yeni sistemler üretmekte, varolan sistemleri de geliştirmektedir. Tüm sistemlerimiz çeşitli deneyler ve testlerden geçirilmekte, ürünü müşterisine sorunsuz ulaştırmayı hedefleyen ARGE departmanımız kendilerine ulaşan her türlü talebi değerlendirerek en uygun çözümleri sunmaktadır.

   Gelişen zaman içinde TSE, GOST, CE, CPTP, ISO, QUALONAT, QUALICOAT, IFT ROSENHEIM gibi bir çok kalite ve standartlar belgelerini de almıştır.

2016 yılında yaptığı yatırımlarla kapasitesini daha da büyütmüştür.Tüm gayreti ve hedefi siz müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi kalite ve uygun maliyetlerle karşılamaktır.