üretim tesisi
Üretim Tesisi

     ALCAS Aluminyum Profil Fabrikası, Çorlu Tekirdağ’da 42.000 m² arazi üzerinde 31.000 m² kapalı alana kurulmuştur. Tesisimiz alüminyum üretimi için, entegre bir yapıya sahiptir.İçinde yer alan  1.540 ton’luk, 1.800 ton’luk ve 2.750 ton’luk ekstruzyon presler ile yıllık 22.000 ton kapasiteye sahiptir.

    Eloksal tesisimiz yıllık 11.000 ton profile eloksal yapma kapasitesine sahiptir. Eloksal banyolarımızın boyu 8 m olup net 7.60 cm uzunluğa kadar olan profiller eloksal yapılabilmektedir.

     Elektrostatik boya hattımız çift boya kabini ve 36 mt fırın uzunluğu ile yıllık 7.000 ton alüminyum profili, 180 çeşit RAL renklerine boyayabilmektedir. Boyahanemizde 10 mt uzunluğa kadar profiller boyanabilmektedir.

       Alüminyum profil sistemlerimizin tüm kalıpları fabrikamız bünyesindeki kalıphanemizde üretilmektedir. Gelişmiş CNC makinalara ve ekipmanlara sahip olan kalıphanemizin, yıllık kalıp üretim kapasitesi 1.400 adettir.

     Kesme, delme, bükme, çapak alma, barkodlama gibi işlemlerin yapılabildiği makina parkına sahip mekanik işleme hattımızda, müşterilerimizin talep ettiği her türlü profil işleme işleri yapılmakta ve isteğe uygun olarak paketlenmektedir.

   Üretim Tesislerimiz  en kaliteli üretimi yapmaktadır. Bunun için TSE, GOST, CE, CPTP, ISO, QUALONAT, QUALICOAT, IFT ROSENHEIM gibi bir çok kalite ve standartlar belgelerini de almıştır.